Małe trawertynowe płytki Trawertyn Leonardo Tumbled 0 wymiarach 7, 5 x 15 cm to idealny pomysł na wnętrza takie jak ściany i podłoga w kuchni, łuki w przejściach między pokojami, podłogi pokoi i łazienki. W każdym z tych miejsc ten surowo wyglądający trawertyn sprawdzi się idealnie. No a najważniejszą jego zaletą jest to że podwyższy wartość domu lub mieszkania.

Trawertyn „Leonardo Tumbled 1” – co powinieneś wiedzieć na tematy tych płytek?

Zaletą tych płytek jest też to, że nawet amator poradzi sobie z ich wykładaniem, bo są z lekka nieforemne i zaokrąglone na rogach i dlatego też zabawa w równe ich wykładanie nie ma sensu. Najistotniejszym jest to by ogółem kolejne linie płytek zostały wyłożone w miarę równo względem siebie, a to że gdzieś wyjdzie nieco grubsza fuga nie będzie stanowić problemu. Lecz poprawne wyłożenie ich na podłodze w łazience jest trochę cięższym zadaniem. Tam właśnie trzeba wykładać je na styk i zaimpregnować po tym jak już klej zwiąże. Zaimpregnowanie to sprawi, że osad z mydła będzie bardzo łatwy do usunięcia. Podobnie można postąpić z kuchnią, w której to brud z posiłków i z kuchennego eksperymentowania jest obecny niemal nieustannie. W jadalni też się z nim walczy, o ile takowa istnieje w domu lub w mieszkaniu.

Dlatego też niektórzy impregnują każdą kamienną płytkę w domu, a w szczególności taką jak Trawertyn Leonardo Tumpled. Ze względu na to, że jest dość porowata.

Ta jej cecha jest i największą zaletą i najgorszą wadą. No i jednym z głównych powodów wykładania nią ścian, które nie zbierają tyle samo brudu co podłogi. To właśnie nie zbieranie brudu sprawia, że tego typu płytki znacznie częściej widuje się na ścianach, które w wielu przypadkach impregnuje się tylko po to by ewentualny brud nie stanowił widocznego problemu.

Podsumowanie – płytki trawertyn „Leonardo Tumbled 1”

Nie każdy jednak kieruje się łatwością jeśli chodzi o odczyszczenie zabrudzonych płytek, bo w niektórych przypadkach ta z lekka zmęczona wyłożona kamiennymi płytkami podłoga wygląda ciekawiej od tej zaimpregnowanej wielokrotnie. Tu decydują właśnie te naleciałości lat i naturalne zużycie po przejściu wielu par butów. To właśnie one dają piękno idealnie współgrające ze starym kutym metalem.