Nie da się ukryć, że solidna termoizolacja to jeden z tych elementów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jest to o tyle istotna rzecz, gdyż właściwe ocieplenie poddasza, może przyczynić się do sporej oszczędności na energii elektrycznej.

Ocieplanie poddasza – jak zrobić to poprawnie i szybko?

Można powiedzieć, że poddasze, to miejsce szczególnie trudne do zabezpieczenia zwłaszcza w przypadku, gdy mamy do czynienia ze starym budownictwem. Wtedy trzeba mieć świadomość, że ta część budynku, jest szczególnie wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli więc chcemy zdecydować się na jakąś formę ocieplenia, to z pewnością warto postawić na wełnę skalną lub szklaną w zależności, od indywidualnego wyboru.

Taki materiał jest szczególnie odporny na ściskanie, a nawet na zmienną temperaturę, co sprawdza się w lecie, kiedy to słońce, może być szczególnie uciążliwe, gdyż bez właściwej termoizolacji promienie słoneczne wpływają na wysokie nagrzanie podłoża czy też ścian, co może mieć negatywne konsekwencje.

Izolacja z udziałem płyt

To właśnie dlatego tego typu forma izolacji, sprawdza się idealnie, zwłaszcza przy cięższych konstrukcjach dachowych.

Na pewno takie działanie to właściwy wybór, jeśli skupiamy się na typowo nowoczesnej izolacji, to najlepszym wyborem będą odpowiednie płyty izolacyjne, które mają poprawioną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, jak i na działanie wilgoci. Warto to dzisiaj uwzględnić, co więcej, tego typu materiał jest odporny również na działanie chemiczne czy biologiczne, co sprawia, że struktura takiej termoizolacji pozostaje niezmienna przez lata. Nic więc dziwnego, że jest to zdecydowanie lepsze zabezpieczenie niż tradycyjny styropian, który nie zawsze okazuje się skuteczną ochroną, przed nagłymi stratami ciepła.

Sami również nie powinniśmy zabierać się, za tego typu pracę. Na pewno firma budowlana, jest w stanie o wiele lepiej wykonać pełną izolację dachu, my jednie powinniśmy skupić się na zapewnieniu właściwego materiału, który będzie użyty podczas takiej pracy.

Termoizolacja na poziomie

Niezależnie od okoliczności można stwierdzić, że droższe rozwiązania z zakresu termoizolacji poddasza, wydają się relatywnie lepsze, niż standardowe podejście do ocieplenia takich powierzchni. Warto podkreślić, że taki rodzaj płyt izolacyjnych, doskonale radzi sobie także z ujemnymi temperaturami.

To daje nam naprawdę uniwersalne rozwiązanie, które często stosowane jest również w obiektach przemysłowych. Dodatkowo dla poprawy skuteczności takiego ocieplenia, można zdecydować się na dodatkową piankę poliuretanową, która jest dodawana do izolacji w formie natryskowej, za pomocą specjalnego pistoletu.

W ten sposób dodatkowa warstwa izolacji zapewnia nam dłuższą trwałość i niezawodność, co dla osób posiadających użytkowe poddasze, wydaje się rozwiązaniem potrzebnym.