Piec Blist B22e o mocy 19 kw to bardzo dobry pomysł na ogrzewanie nawet dużego jednorodzinnego domu. Dodatkową innowacją w stosunku do standardowych tańszych modeli tej firmy jest płaszcz wodny i możliwość ogrzania blisko 200 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. No a wszystko to w cenie zwyczajnego wkładu kominkowego do zabudowy.

Blist B22e – niesamowicie mocny piec z płaszczem wodnym

Właściwie to o wiele więcej niż może zaoferować wkład kominkowy do zabudowy, bo demontaż takowego wkładu to cały szereg problemów powiązanych z wynoszeniem gruzu zamiataniem i pozbyciem się tych odpadów. Trzeba też pamiętać o tym, że w przypadku wkładu potrzebne będą nowe cegły do obudowania. No a wszystko tylko po to, by podłączyć wkład do innego przewodu spalinowego.

Z Blist B22e jest o wiele prościej, bo cała proces przestawiania go i podłączania do innego przewodu spalinowego może zająć jeden dzień lub kilka godzin mniej. No a poza łatwością w jego przestawieniu jest także wszechstronność jeśli chodzi o rodzaje paliw. Pasuje do niego brykiet kominkowy, węgiel i rzecz jasna sezonowane drzewo. Dodatkową i chyba jego największą zaletą jest szybka, przez którą widać jak płonie drzewo. Zaletę tego typu ma też wkład kominkowy do zabudowy, lecz on ma o wiele skromniejsze możliwości.

Podsumowanie – piec Blist B22e

Dlatego jeśli masz wybierać między Blist B22e, a wkładem kominkowym. No i jeśli musi to być konstrukcja o znaczących możliwościach. To w tej rywalizacji zawsze wygra piec Blist. Prawda ta potwierdzi się nawet w przypadku tańszych modeli tej firmy. No a zadecyduje ich wszechstronność i obecność szybki, przez którą to bardzo dobrze widać kominkową magię. Magię, która upiększy nie jeden zimowy i jesienny wieczór.